IEalert

Zobacz film z budowy północnej obwodnicy Krakowa17.11.2020

"Są postępy na budowie północnej obwodnicy Krakowa. - Prowadzone są badania archeologiczne, prace ziemne, powstają drogi technologiczne. Trwają już prace przy budowie tunelu w Batowicach: wykopy i ściany szczelinowe. Tunel zostanie wybudowany metodą wykopową - informuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

S52 Północna Obwodnica Krakowa będzie miała długość ponad 12 km, dwie jezdnie z trzema pasami ruchu na każdej z nich. Węzły drogowe połączą ją z istniejącym układem komunikacyjnym, a 20 km dróg dojazdowych pozwoli na dogodne dojazdy z obszaru Krakowa i okolicznych miejscowości.

Czytaj także
Ruszyła budowa północnej obwodnicy! Las łopat i polityków
Do węzła Modlnica dobudowane zostaną cztery łącznice. Kolejne węzły w kierunku wschodnim to: Zielonki, Węgrzce, Batowice i Mistrzejowice. Ten ostatni węzeł wybudowany zostanie w ramach realizacji drogi ekspresowej S7 i połączy obie drogi ekspresowe, zamykając tym samym ring wokół Krakowa. W ciągu S52 Północnej Obwodnicy Krakowa powstaną także: dwa tunele, 27 obiektów mostowych (mosty, wiadukty, estakady) i 4 km murów oporowych.

S52 Północna Obwodnica Krakowa zamknie ring wokół miasta. Tej trasy nie było w sieci dróg krajowych jeszcze w pierwszym kwartale 2016 r. Dopiero zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 maja 2016 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych, Północna Obwodnica Krakowa znalazła się w sieci dróg krajowych, w ciągu drogi ekspresowej S52. Ruszyły przetargi i prace dokumentacyjne, a 13 listopada 2018 r. podpisana została umowa z wykonawcą. 9 lipca 2020 wojewoda wydał decyzję zezwalającą na budowę obwodnicy na odcinku od miejscowości Zielonki do Mistrzejowic, a następnego dnia przekazany został plac budowy i rozpoczęły się roboty"

www.katowice.naszemiasto.pl

Polecamy

Używamy Cookies